دودکش ها انواع آزمایش شوینده شناسایی

دودکش ها: انواع آزمایش شوینده شناسایی استفاده آزمایشگاه مواد شوینده شیر سالم

گت بلاگز فرهنگی هنری عروسک‌ها هم لب به اعتراض گشودند

عروسک‌ها جهت نشان دادن اعتراض‌های خود به سالن‌های خالی تئاتر بر صندلی‌های خالی از تماشاگر می‌نشینند.

عروسک‌ها هم لب به اعتراض گشودند

بهاره رهنما در گفت وگو با خبرنگار حوزه تئاترگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص نشانه از اجرای نمایش «دیگری» گفت: نشانه بسیار لغت سنگین و غیرعادی است جهت اینکه یک نمایش را کار کنیم. به هر حال یک نمایش به فضای ذهنی انسان نزدیک تر است و انسان آن را می پسندد و کار می کند و نشانه من در کل، تئاتر کار کردن است.
وی اطراف کار کردن در نمایش هایی با محوریت «زن» اظهار داشت: این موضوع، دغدغه ذهنی من است و جهت من زنانگی یک عنوان قابل تأمل و قابل بحث است که هنوز حرف های زیادی جهت گفتن در سرم دارم و دغدغه من هست. به همین دلیل، بدیهی است اطراف موضوعی کار کنم که برایم جالب است.

عبارات مهم : تئاتر

رهنما در خصوص اجرا یا کارگردانی نمایش های تاریخی و قدیمی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: من هنوز چیزی به ذهنم نرسیده است که بخواهم در این باره اثری را تولید کنم. من باید یک ایده ای داشته باشم که به من نزدیک باشد و هنوز چیزی به ذهنم نرسیده است.
کارگردان نمایش «دیگری» اطراف لباس های بازیگران که به رنگ قرمز و مشکی هست، افزود: ابتدا، لباس ها طوسی و قرمز بود. قرمز را حتما می خواستم هم به علت تمی که صحنه داشت و هم به علت خشونت و قتل هایی که در نمایش هست. من می خواستم در کنار رنگ قرمز، طوسی کار کنم ولی به علت طراحی صحنه که توسط، جلال تهرانی انجام شده است بود، رنگ مشکی زیاد نمایان می شد.
وی در خصوص ملاک گزینش بازیگر «شیوا اردویی» بیان کرد: من جهت این متن به یک بازیگر بسیار کتاب خوان، نیاز داشتم. بازیگری که نویسنده و یا مترجم است آیا که؛ متن، یک متن بسیار سنگین است که متأسفانه؛ تعداد بازیگران کتاب خوان ما هم زیاد نیست. در مرحله بعد، من به یک بازیگر جوان تر از خودم نیاز داشتم تا بتواند در نمایش، بازی کند.
رهنما اطراف عروسک هایی با قد و قامت انسان که در نمایش وی، حضور دارند و جای خالی تماشاگران را پر می کنند، خاطرنشان کرد: این کار، جهت مردم سؤال است و زیاد به خاطرشان می ماند که به سالن های خالی تئاتر فکر کنند و این یک اعتراض به سالن های خالی تئاتر است ولی ما مصرف لوازم آرایش مان جزء دو کشوری است که سرانه بیشترین مصرف لوازم های آرایشی را دارند. من در این کارهای زنانه، انتظار دارم که زیاد زن ها بیایند و صندلی های خالی تئاتر را پر کنند آیا که؛ دغدغه من آسیب های اجتماعی زنان هست. و من 20 سال است که در این باره می نویسم و کار می کنم. به همین علت این پرسش «چرا عروسک» که مطرح می شود، جهت من کافی است و خود آن عروسک ها یک فضای کاریزماتیکی به اجرا می دهند.
بهاره رهنما در آخر اطراف کلام آخر خود گفت: من خودم را شاگرد بسیاری از اهالی تئاتر می دانم ولی چیزی که برایم مهم است این است که؛ دوستی و رفاقتی که در فضای تئاتر است ولی در فضای سینما نیست، کم کم از فضای تئاتر هم می رود و ما باید با این همدلی، همیاری و اخلاق فرهنگی که در تئاتر وجود دارد، با یکدیگر برخورد کنیم و نگذاریم از بین برود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تئاتر | عروسک | نمایش | بازیگر | بازیگری | بازیگران | بهاره رهنما | لباس های بازیگران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog