دودکش ها انواع آزمایش شوینده شناسایی

دودکش ها: انواع آزمایش شوینده شناسایی استفاده آزمایشگاه مواد شوینده شیر سالم

گت بلاگز علمی پزشکی عالی ترین راه‌های تشخیص شیر سالم ، این شیرهای «وایتکسی» را ننوشید

شیر جهت سلامت بدن بسیار مهم است ولی نوشیدن شیر فاسد یا آلوده می تواند باعث بیماری‌های خطرناکی شود. روش های تشخیص شیر سالم در اینجا معرفی شده است هست.

عالی ترین راه‌های تشخیص شیر سالم ، این شیرهای «وایتکسی» را ننوشید

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ شیر و سایر محصولات لبنی جهت سلامت بدن بسیار بافایده است ولی در بعضی کشورهای خارجی تقلب در زمینه تولید شیر صورت می گیرد که می تواند باعث ابتلای افراد به انواع بیماری های گوارشی، پرسشها قلبی عروقی یا تصویر العمل هایی شدید آلرژیک شود به همین علت باید قبل از مصرف شیر از سالم بودن آن مطمئن شویم.
کارشناسان حوزه بهداشت هشدار می دهند در تکنیک های شناسایی سلامت شیر به علت استفاده از اسید تنها افراد متخصص در محیط آزمایشگاهی به انجام این کار بپردازند لیکن استفاده از وسایل آزمایشگاهی در محیط منزل کار بسیار خطرناکی محسوب می شود.

عبارات مهم : انواع

کارخانجات تولید شیر انواع افزودنی ها و مواد شیمیایی را به این محصول و سایر محصولات لبنی اضافه می کنند که از جمله این مواد افزودنی می توان به آب، نشاسته، پارافین، انواع روغن های حیوانی، وایتکس و موادی از این دست اشاره کرد که با آزمایش هایی راحت و در عین حال دقیق می توان به وجود آنها پی برد.
تست وجود آب در شیر
یک قطره شیر را روی یک سطح صیقلی و براق که حالت مورب و اریب دارد بریزید. حرکت قطره شیر را بررسی کنید، شیر واقعی از خود ردی به جای نمی گذارد ولی شیر تقلبی که به آن آب اضافه شده است است یک خط سفید کمرنگ از خود باقی می گذارد.
وجود نشاسته در شیر
یک قطره محلول ید (که جهت ضد عفونی کردن نیز به کار می رود و پای ثابت جعبه کمک های اولیه است) به مقداری شیر اضافه کنید. چنانچه بعد از اضافه کردن رنگ شیر آبی شد نشان دهنده وجود نشاسته در آن است.
ماده روغنی به نام Vanaspati
این ماده شبیه به روغن پالم است و جهت تشخیص آن در شیر تنها کافی است در محیط آزمایشگاهی و با رعایت تمامی موارد احتیاطی حدود ۳ میلی لیتر شیر را در لوله آزمایش ریخته و به همان میزان اسید هیدروکلریک به آن اضافه کنید. اگر بعد از ۵ دقیقه رنگ محلول قرمز شد نشان دهنده وجود Vanaspati در شیر است.
مواد شوینده و انواع پاک کننده ها در شیر
برای تشخیص مواد شوینده در شیر حدود ۵ میلی لیتر آب را به همان میزان شیر اضافه کنید و جهت مدت ۵ دقیقه آن را هم بزنید. اگر روی شیر کف ایجاد شود، این بدان معنا است که شیر حاوی مواد شوینده است.
فرمالین در شیر
برای شناسایی این ماده نیز حدود ۱۰ میلی لیتر شیر را در لوله آزمایش ریخته و به آن اسید سولفوریک غلیظ در محیط ایمن آزمایشگاه و با رعایت کلیه موارد ایمنی اضافه کنید.
دقت کنید در این حالت نباید لوله آزمایش تکان بخورد، چنانچه در محل تقاطع شیر و اسید سولفوریک رنگ محلول بنفش شد نشان دهنده وجود فرمالین در شیر است.
از طریق روشهایی نسبتاً مشابه می توان وجود تقلب و مواد افزودنی غیرمجاز را در پنیر، کره و کشک نیز شناسایی کرد.
کارشناسان توصیه می کنند جهت جلوگیری از مبتلا شدن به انواع امراض از جمله تب مالت یا سایر پرسشها گوارشی افراد حتما از شیرهای سالم و استاندارد استفاده کنند یا حداقل شیر را بجوشانند هرچند که جوشاندن شیر تمامی میکروب های آن را از بین نمی برد.
منبع: The Health Site
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انواع | آزمایش | شوینده | شناسایی | استفاده | آزمایشگاه | مواد شوینده | شیر سالم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog