دودکش ها انواع آزمایش شوینده شناسایی

دودکش ها: انواع آزمایش شوینده شناسایی استفاده آزمایشگاه مواد شوینده شیر سالم

گت بلاگز اخبار پزشکی کدام تب‌ در کودکان خطرناک است؟

یکی از متخصص بیماری‌های کودکان با اشاره به علائم تب‌های خطرناک گفت: قبل از مراجعه به دکتر از داروی تب‌بُر جهت کودک خود استفاده نکنید.

کدام تب‌ در کودکان خطرناک است؟

کدام تب در کودکان خطرناک است؟

عبارات مهم : حرارت

یکی از متخصص بیماری های کودکان با اشاره به علائم تب های خطرناک گفت: قبل از مراجعه به دکتر از داروی تب بُر جهت کودک خود استفاده نکنید.

به گزارش فارس، آزاده فهیمیان متخصص بیماری های کودکان در ارتباط با تب کودکان اظهارداشت: درجه حرارت طبیعی کودک سالم بین 36 تا 38 درجه سانتیگراد است و اگر درجه حرارت مقعدی کودک بالای 38 درجه سانتیگراد باشد تب دارد.

کدام تب‌ در کودکان خطرناک است؟

وی گفت: در مواردی که تب همراه با کم کردن اشتها، بی حالی، رنگ پریدگی یا بر افروختگی واضح، یا وجود تغییرات دیگر در واکنش‌ها یا ظاهر کودک باشد، نشانه جدی بودن مسئله است و باید به دکتر مراجعه کنید. فهیمیان خاطر نشان کرد: قبل از مراجعه به دکتر از داروی تب بُر جهت کودک خود استفاده نکنید لیکن ممکن است مانع تشخیص صحیح شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که کودک 3 ماهه یا بزرگتر است و علامت مهم دیگری غیر از تب ندارد، می توان به کودک استامینوفن کودکان داد. اگر کودک حداقل 6 ماهه باشد می تواند جهت پایین آوردن تب از ایبوپروفن کودکان هم استفاده کرد.

یکی از متخصص بیماری‌های کودکان با اشاره به علائم تب‌های خطرناک گفت: قبل از مراجعه به دکتر از داروی تب‌بُر جهت کودک خود استفاده نکنید.

متخصص بیماری های کودکان گفت: در صورتی که کودک بی حال نیست، مایعات می خورد و درجه حرارت بدنش با مصرف دوز مناسب استامینوفن یا ایبوپروفن زیر 38.9 سانتیگراد باقی می ماند، می توان قبل از بردن او نزد دکتر 24 ساعت صبر کرد.

فهیمیان تصریح کرد: اگر کودک بر اثر تب بی حال نشده است لزومی به استفاده از دارو نیست. جهت پایین آوردن دمای بدن، مایعات کافی و شیر به او بدهید. همچنین بهتر است لباس کودک را کم کرده و تشویقش کنید که کمی استراحت کند و یا فعالیت کمتری در یک فضای خنک داشته باشد.

واژه های کلیدی: حرارت | بیماری | کودکان | استفاده | پایین آوردن تب | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog